/Files/images/psiholog/ПСИХОЛОГ.jpg

Практичний психолог - Балинська Марина В'ячеславівна


/Files/images/psiholog/71064674.gif

Психологічна підтримка батьків
Поради батькам

Психологічна підтримка здобувачів освіти
Поради учням

Психологічна підтримка педагогів
Поради вчителям

Пізнай себе
Психологічні тести

Нові сходинки
Питання адаптації

Розкриваємо власний потенціал
Розвиваємо здібності

"Настає час вибору"
Обираємо майбутню професію

Важливі рішення
Готуємось до ЗНО

"Всі ми різні - всі ми рівні"
Питання інклюзивної освіти

Гімназія - осередок без насильства і цькування
Булінгу "НІ" !

/Files/images/psiholog/liniia-1002.gif


Людина чогось досягає лише там,
де вона сама вірить у свої сили.


/Files/images/psiholog_2017/7428.gif

Роль психолога в школі

Школа - це величезний соціальний інститут.
Практичний психолог працює не тільки з дітьми, а також з педагогами та батьками.
Основні напрями діяльності діяльності практичного психолога в гімназії:
- Психологічне просвітництво - формування в учнів та їхніх батьків (законних представників), у педагогічних працівників і керівників освітніх установ потреби в психологічних знаннях, бажання використовувати їх в інтересах власного розвитку.
Створення умов для повноцінного особистісного розвитку і самовизначення учнів на кожному віковому етапі, а також у своєчасному попередженні можливих порушень у становленні особистості і розвитку інтелекту;
- Психологічна профілактика - попередження виникнення явищ дезадаптації учнів в освітніх установах, розробка конкретних рекомендацій педагогічним працівникам, батькам (законним представникам) з надання за допомоги в питаннях виховання, навчання і розвитку;
- Психологічна діагностика - поглиблене психолого-педагогічне вивчення учнів протягом усього періоду навчання, визначення індивідуальних особливостей і схильностей особистості, її потенційних можливостей у процесі навчання і виховання, у професійному самовизначенні, а також виявлення причин і механізмів порушень у навчанні, розвитку, соціальної адаптації.
- Психологічна розвиваюча робота - активний вплив на процес формування особистості в дитячому віці і збереження її індивідуальності, здійснюване на основі спільної діяльності педагогів - психологів, дефектологів, логопедів, лікарів, соціальних педагогів та інших фахівців, Ця робота включає в себе елементи гри і малюнкові методи ( в залежності від віку дитини).
- Консультативна діяльність - надання допомоги учням, вихованцям, їх батькам (законним представникам), педагогічним працівникам та іншим учасникам освітнього процесу в питаннях розвитку, виховання і навчання за допомогою психологічного консультування.
Консультування в школі грає дуже важливу роль: кожен батько чи педагог має право звернутися до психолога з проблемою, або просити про допомогу, пораду щодо дитини.

Школа для дитини є центром освоєння соціуму. Перший досвід міжособистісних відносин, засвоєння знань, і багато чого іншого - все це отримує дитина в школі. Саме тут необхідно виробити єдину лінію роботи і педагогів, і батьків, і психолога. Тільки при взаємному прийнятті рішень, при єдиних цілях, школа може претендувати на звання соціального інституту знань.
Психолог допомагає дитині засвоїти весь цей досвід через освоєння поведінки, і побудова власної позиції, при якій у дитини виробляється усвідомлене сприйняття світу. Багато хто помилково вважають, що психолог займається лише тестуванням, а уроки психології проходять на рівні факультативних занять і не представляють нічого цінного для знань дитини. Головною позицією психолога є створення для дітей умов життєвих систем і вибір цих систем. У дитини, при злагодженій роботі психолога і педагогічного колективу, формуються умови для створення особистісної позиції (усвідомлення власного Я, впевненість, власне думка). Саме психолог виступає тією організаційною ланкою між дітьми та педагогами, яка необхідна для вирішення інтересів і можливостей школярів.

Бувають ситуації, коли дитині необхідна допомога більш вузького фахівця, ніж шкільний психолог. Тоді практичний психолог може рекомендувати іншого фахівця.

Кiлькiсть переглядiв: 264

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.