ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Практичні поради для успішного дистанційного навчання (у тому числі на період воєнного стану в Україні)

Правила ефективної взаємодії у online форматі, які не зайвим буде собі нагадати та взяти до роботи.

Пам'ятайте, що запорука успішного навчання, у тому числі дистанційної роботи - це ВЗАЄМОПОВАГА та взаємопідтримка.

Звертаю вашу увагу, що правила потрібні не для того, щоб когось обмежувати. Вони покликані унормовувати будь-який процес чи діяльність:

- для того, щоб процес навчання був ефективним;

-для того, щоб всі учасники процесу розуміли один одного;

-щоб кожен мав змогу бути почутим;

-щоб ніхто не був ображеним;

-для того, щоб учні з легкістью засвоювали знання, із цікавістю пізнавали новий матеріал;

-для того, щоб у колективі та робочому просторі панували взаємопідтрика та взаєморозуміння.

Пам'ятка учасника online зустрічі:

/Files/images/12022-2023/2022-2023_psiholog/1 (2).jpg

Пам'ятка ведучого online зустрічі:

/Files/images/12022-2023/2022-2023_psiholog/2 (2).jpg

Успіх дистанційного навчання

Пропоную подумати над тим, від чого залежить успіх дистанційного навчання та як йому сприяти всім учасникам освітнього процесу (учням, батькам, вчителям).

Важливими умовами успішної роботи та навчання є правильна мотивація, унормований розпорядок дня та баланс між навчанням (роботою) та відпочинком.

/Files/images/12022-2023/2022-2023_psiholog/3 (2).jpg

1. Мотивація

Мотивація – це особливий стан людини, який спонукає до дії. Вона є стимулом для виконання будь-якої роботи або для вирішення поставлених завдань.

Навчальна мотивація є важливою умовою для пізнання та засвоєння нових знань, навчання.

Для підтримки мотивації у дітей важливо формувати у них спрямованість на розвиток (проговорювати, навіщо це потрібно, як це може знадобитися), підтримувати ентузіазм (використовувати позитивне підкріплення, похвалу, пізнавальний інтерес, зберігати гарний настрій) та зацікавленість у результаті.

Важливо підтримувати та вірити в дитину! (Це є важливим для кожного з нас)

2. Розпорядок дня

Важливою складовою успішної роботи, навчання є дотримання розпорядку та режиму дня. Чіткий розпорядок дня дисциплінує, надає впевненості, формує здорові звички.

Також зозпорядок надає життю дитини комфорту та стабільності, що є зараз дуже важливим та актуальним для нас усіх.

Підтримувати його допоможуть і сталий розклад занять, і окреми години для спілкування (класні години, спілкування на вільні теми у спеціально відведений час), і баланс між навчанням і відпочинком, і дотримування розпорядку дня усіма членами родини (сімейні цінності та норми).

У родині при складанні сімейного розпорядку дня важливо, щоб кожен член сім'ї, у тому числі діти, мали змогу вностити свої пропозиціїї щодо цього, обговорювати їх та приймати спільно.

3. Баланс між навчанням (роботою) та відпочинком.

Дуже важливим є зберігання балансу між роботою та відпочинком. Це є профілактикою емоційного вигорання, втоми та виснаження. Баланс важливий для усіх людей, будь-яких професій та роду занять.

Нервова система дітей формується, тому важливо чергувати процеси навантаження та розслаблення, навчання та відпочику.

Учням рекомендується вчасно виконувати завдання, дотримуючись режиму дня та не витрачати для цього час на відпочинок (особливо у пізній час, коли наша нервова система має відпочивати).

Також корисним є залучення дітей до офлайн хоббі. Подумайте разом з дитиною, що їй подобається, чим би вона хотіла займатися, що з цього можна організувати в актуальний час.

Разом з батьками рекомендується проводити спільний час, виділити можливість для прогулянок (зважаючи на безпечність ситуації), спільних ігор, чи можливо ви зможете започаткувати день "спілкування без гаджетів".

Внутрішні "мотиватори" для учнів:

/Files/images/12022-2023/2022-2023_psiholog/4 (2).jpg

Щиро бажаю всім нам успішного, цікавого та легкого дистанційного навчаннята якнайскорішого мирного часу і наших звичних шкільних зустрічей

практичний психолог

Марина В'ячеславівна