Топ-10 творів українських авторів

2 квітня, в день народження всесвітньо відомого письменника і казкаря Ганса Крістіана Андерсена, відзначається Міжнародний день дитячої книги. Свято встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої літератури у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь.

Пропонуємо познайомитися з творами талановитих українських майстрів.

1. Тореодори з Васюківки, Всеволод Нестайко

/Files/images/bibl2018/Тореодори з Васюківки.jpg

Всеволода Нестайко часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно книгу«Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей.

2. Теплі історії до шоколаду, Надійка Гербіш

/Files/images/bibl2018/Теплі історії до шоколаду.jpg

Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, пошуки, усмішки, подорожі, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці й старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни.

3. Грицева шкільна наука, Іван Франко

/Files/images/bibl2018/Грицева наука.jpg

До видання увійшли твори для дітей класика української літератури Івана Франка (1856–1916) — людини глибоких знань та незвичайних можливостей. Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Розраховано на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю І. Я. Франка.

4. Джури козака Швайки, Володимир Рутківський

/Files/images/bibl2018/Джури козака Швайки.jpg

Володимир Рутківський – один з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників. Його дивовижні герої – Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невломий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі – з честю виходять із найскладніших ситуацій.

5. Кумедія з Костем, Володимир Винниченко

/Files/images/bibl2018/Кумед1я з Костем.jpg

Володимир Винниченко – видатний український письменник XX ст. Автор з любов'ю оповідає про сповнені ризику пригоди своїх маленьких героїв, про диваків, або ж про таких дітей і підлітків, які чимось вирізняються серед ровесників. Симпатії автора на боці гордих, неординарних, кмітливих героїв, які вміють захистити власну честь, стати в оборону правди і справедливості.

6. Віршів повна рукавичка, Василь Голобородько

/Files/images/bibl2018/Віршів повна рукавичка.jpg

Книжка дитячих верлібрів «Віршів повна рукавичка» Василя Голобородька з лаконічними ілюстраціями Інги Леві ввійшла до міжнародного каталогу Білі круки (The White Ravens), ставши однією з 250 найкращих дитячих книжок у світі за версією Молодіжної бібліотеки в Мюнхенію

7. Казка про Старого Лева, Мар'яна Савка

/Files/images/bibl2018/Казка про старого Лева.jpg

«Казка про Старого Лева» Мар'яни Савки з ілюстраціями Володимира Штанка – чергова спроба міфологізувати для дітей міський простір "культурної столиці" України. Мар'яна Савка створює віршовану легенду про те, як "у місті, що зветься по-княжому Львів" живе Лев-казкар, п'є каву й пише казки на друкарській машинці, а до нього в гості приїжджають звідусіль екзотичні друзі – слон, жирафа і крокодил.

8. Вісім днів із життя Бурундука, Іван Андрусяк

/Files/images/bibl2018/8днів з життя бурундука.jpg

«Вісім днів із життя Бурундука»– психологічна повість, де всього потроху намішано – і перша симпатія, і проблеми з опануванням точних наук, і комплекси, пов'язані з надмірною вагою (щоправда, в цьому віці вони героя Андрусяка не дуже хвилюють), і навіть спроба виростити "кишенькового" чортика (у книжці вміщено покрокову інструкцію, як це зробити) для втілення будь-яких бажань.

9. Лісова пісня, Леся Українка

/Files/images/bibl2018/Лісова пісня.jpg

«Лісова пісня»– драма-феєрія в трьох діях Лесі Українки. П'єса написана в 1911 році, вперше була поставлена 22 листопада 1918 року в Київському драматичному театрі.

10. Хто зробить сніг, Тарас Прохасько, Мар'яна Прохасько

/Files/images/bibl2018/Хто зробить сніг.jpg

Дитяча книжка від подружжя Мар'яни і Тараса Прохаськів «Хто зробить сніг» щойно по виході зібрала всі можливі українські нагороди в царині дитячої книжки.
Хто зробить сніг – повість про життя великої кротячої родини, вічні цінності, любов, взаємодопомогу й відкритість до світу. Мудрість тут проста і ненав'язлива (велика і дружна родина, де всі одне одного люблять, живуть мирно і приймають у свій затишний світ усіх нужденних).

КНИЖКИ СЕРІЇ « ВИДАННЯ З ПАРАЛЕЛЬНИМ ТЕКСТОМ »

видавництва «ФОЛІО»

/Files/images/bibl2017/Уайльд О. Сказки.jpg

Уайльд О. Сказки: пер. с англ. – Х.: Фолио, 2017. - 191с.

Оскар Вайлд (1854—1900)— aнгло-ірландський письменник, поет, драматург, есеїст, великий майстер парадоксу Оскар Вайлд (1854—1900). Усе його життя пройшло між вигадкою й реальністю, й навіть останні свої роки, коли письменник був вимушений оселитися у вигнанні після звільнення з тюрми, він провів під вигаданим ім’ям.

Роздуми про співвідношення добра, зла й краси притаманні усім творам Вайлда. Але саме казки відзначаються неймовірною фантазією, гуманістичним настроєм і водночас іронічною манерою оповіді. До книжки увійшли кілька найкращих казок письменника.

Видання з паралельним текстом російською та англійською мовами.

/Files/images/bibl2018/Кіплінг Р. Мауглі.jpg

Кіплінг Р. Мауглі : пер. с англ. – Х.: Фоліо, 2017. - 255с.

Джозеф Редьярд Кіплінг опублікував один із найбільш чудових творів світової літератури - казкову повість «Мауглі» в 1894-1895 рр. Історія дитини-вихованця диких звірів, що живе в джунглях, полюбилася читачам багатьох країн.

Видання з паралельним текстом українською та англійською мовами.

/Files/images/bibl2018/Дойль А. Собака Баскервилей.jpg

Конан Дойль А. Собака Баскервилей: пер. с англ. – Х.: Фолио, 2017. - 347с.

Повесть Артура Конан Дойля «Собака Баскервилей» была написана в 1902 году и продолжила цикл повестей и рассказов, объединенных общим героем — гениальным сыщиком Шерлоком Холмсом.

...К Шерлоку Холмсу обращается доктор Джеймс Мортимер, сельский врач прихода Гримпен в английском графстве Девоншир, пациент которого, баронет сэр Чарльз Баскервиль, некоторое время назад умер при загадочных обстоятельствах. В роду Баскервилей из поколения в поколение передаётся семейная легенда о мистической собаке, которая преследует всех Баскервилей в этих местах по ночам. Впервые призрак появился в XVII веке и с тех пор периодически напоминает о себе загадочными смертями представителей рода Баскервилей. Шерлок Холмс и доктор Ватсон начинают расследование…

Издание с параллельным текстом на английском и русском языках.

/Files/images/bibl2018/Гримм Я. и В. Сказки.jpg

Гримм Я. и В. Сказки: пер. с нем. – Х.: Фолио, 2017. - 253с.

Братья Гримм — Якоб (1785—1863) и Вильгельм (1786—1859) — знаменитые немецкие лингвисты и сказочники, крупнейшие знатоки немецкого фольклора. Они изучали грамматику германских языков, историю права, мифологию. На протяжении всей своей жизни трудились над созданием немецкого этимологического словаря, который, к большому сожалению, так и не успели окончить. Однако не из-за этого братья Гримм стали так популярны еще при жизни — их прославили народные сказки, которые они собирали и пересказывали. На этих сказках воспитаны многие дети из разных стран, хотя произведения этих авторов читают не только дети. На сегодняшний день сказки братьев Гримм изданы почти на 100 языках.

Издание с параллельным текстом на немецком и русском языках.

/Files/images/bibl2018/О.Генрі. Дороги.jpg

О.Генрі. Дороги, що ми обираємо: пер. с англ. – Х.: Фоліо, 2017. - 219с.

Новели великого американського письменника, майстра короткого оповідання О.Генрі (1862–1910) вже протягом ста років приваблюють читача добрим гумором, оптимізмом, юнацьким запалом, викликаючи інтерес і співчуття до життєвих перипетій клерків, продавщиць, бродяг, безвісних художників, поетів, ковбоїв, дрібних авантюристів, фермерів.

Видання з паралельним текстом англійською та українською мовами.

Книжки серії «Історія України в романах»

видавництва «ФОЛІО»

/Files/images/bibl2018/Історія України в романах.jpg

Чемерис В.Л. Анна Київська – королева Франції: роман. -Х.: Фоліо, 2017. - 220с.

Валентин Чемерис (1936 — 2016) — відомий український письменник, автор історичних і фантастичних романів, які вже стали культовими, лауреат багатьох літературних премій. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його романи «Смерть Атея», «Фортеця на Борисфені», «Ольвія», «Генерали Імперії», «Ордер на любов», «Ярославна», «Ваші пальці пахнуть ладаном», «Марина — цариця московська», «Сини змієногої богині», «Рогнеда».

Новий роман Володимира Чемериса присвячений доньці Ярослава Мудрого, красуні Анні, першій королеві Франції. Вона подарувала Генріху І не тільки спадкоємця корони — Філіппа, а й значною мірою змінила хід французької історії. Смілива, розумна та освічена королева поступово стає співправителькою Генріха. Її підписи стоять поруч з підписами короля на важливих державних указах. Владна і мудра, вона розуміла свою роль в управлінні країною. Франція стала її державою, а французи назавжди запам’ятали її як королеву Франції — Анну Київську. Але чи була щаслива ця жінка і де вона закінчила свій земний шлях, про це не знає ніхто…

Багряний І.П. Огненне коло. – Х.: Фоліо, 2017. - 443с.,іл.

Іван Багряний (1906—1963) — письменник, творчий доробок якого дійшов до співвітчизників лише через багато років після його смерті. Репресований у 1932 році, засланий на Далекий Схід, він пережив втечу, знову арешт, еміграцію в Німеччину. Важливим явищем в українській літературі є його роман «Людина біжить над прірвою» та повість «Огненне коло», дія яких відбувається у роки Другої світової війни. Головні герої цих творів — прості українці, які намагаються боротися проти світу насильства, представленого двома тоталітарними системами – радянською та нацистською. У 1992 році письменникові посмертно було присуджено Національну премію ім. Т. Г. Шевченка.

КНИГИ СЕРИИ «ЗАГАДКИ ИСТОРИИ»

издательство «Фолио»

/Files/images/bibl2018/Британия Византия.jpg

Беспалова Н.Ю. Загадки истории. Британская империя. - Х.: Фолио, 2017. - 375с.

Британская империя была самой могущественной из всех империй, когда-либо существовавших на Земле. И, конечно же, в ее истории немало тайн и загадок. Как случилось, что государство, в свое время благосклонно смотревшее на работорговлю, в конце концов возглавило борьбу с этой самой работорговлей? Возможно, не только борьба за демократию и свободу, а и экономические интересы «владычицы морей» вызвали такую смену приоритетов? Вот и борьба с эксплуатацией чернокожего населения бурами, провозглашенная Великобританией, помогла ей захватить новые колонии в Африке. А благодарить англичанам за это надо Сесила Родса — «алмазного короля». И кем был знаменитый Лоуренс Аравийский, так много сделавший для освобождения арабов от ига Османской империи, а заодно и утвердивший господство Британской империи на Ближнем Востоке?

Домановский А.Н. Загадки истории. Византия. - Х.: Фолио, 2017. - 379с.

Что знает наш современник о Византии? Почему само понятие «византийский» имеет во многих европейских языках отрицательную коннотацию и справедливо ли это?

Это издание рассказывает о загадочной Византийской, а вернее — Ромейской империи (ромеями себя называли жители этой страны): о «багрянородных» императорах и узурпаторах трона; о дворцовых переворотах и превратностях «любви народа»; о невероятных тайнах византийской дипломатии и умении заключать союзы; о борьбе Византии с арабскими завоевателями и о падении блистательного Константинополя, а также о том, какую роль в этом сыграли европейцы.

/Files/images/bibl2018/Чингтсхан.jpg

Рощина Н.А. Загадки истории. Чингтсхан. - Х.: Фолио, 2017. - 376с.

Чингисхан... Это имя всегда у одних вызывало страх и ненависть, а для других было символом вечного движения вперед. Только равнодушным никто не оставался! Так было при его жизни, почти так же дело обстоит и сейчас. Так кем же был великий завоеватель — безжалостным убийцей и тираном или строителем нового мира, мечтавшим о едином государстве, где все должны были следовать единому закону? Что оставил нам в наследство Повелитель Вселенной? И что такое «ген Чингисхана»? Почему, когда говорят о Великом шелковом пути, всегда вспоминают основателя Монгольской империи? Об этом и многом другом рассказывает эта книга .

Бібліотека отримала від депутата Харьківської обласної ради Олександра Ткаченка в дар книжки серії ,, Творці державного престижу ”

/Files/images/bibl2017/oktyabr/фото 1-1.jpg

1. Главацький М.В. Іван Мазепа: Наук. поп. вид. –К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016.- 128с.: іл. (Творці державного престижу).

2. Главацький М.В. Богдан Хмельницький: Наук. поп. вид. –К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016.- 144с.: іл. (Творці державного престижу).

3. Главацький М.В. Пилип Орлик Наук. поп. вид. –К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016.- 144с.: іл. (Творці державного престижу).

/Files/images/bibl2017/oktyabr/фото 2-2.jpg

4. Главацький М.В. Володимир Винниченко Наук. поп. вид. –К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016.- 144с.: іл. (Творці державного престижу).

5. Главацький М.В. Михайло Грушевський Наук. поп. вид. –К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016.- 144с.: іл. (Творці державного престижу).

6. Главацький М.В. Ярослав Мудрий Наук. поп. вид. –К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016.- 160с.: іл. (Творці державного престижу).

/Files/images/bibl2017/oktyabr/фото 3-3.jpg

7. Главацький М.В. Данило Галицький Наук. поп. вид. –К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016.- 144с.: іл. (Творці державного престижу).

8. Наумова Н.О. Петро Сагайдачний: Наук. поп. вид. –К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016.- 128с.: іл. (Творці державного престижу).

9. Наумова Н.О. Володимир Великий Наук. поп. вид. –К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016.- 128с.: іл. (Творці державного престижу).

До уваги вчителів!

До бібліотеки надійшли перші номери предметно-педагогічних журналів видавництва «ПЕДАГОГІЧНА ПРЕСА» :

/Files/images/bibl_2015/фото 1.jpg

Математика в рідній школі

Біологія і хімія в рідній школі

Географія та економіка в рідній школі

/Files/images/bibl_2015/фото 2.jpg

Українська мова і література в школах України

Всесвітня література в школах України

Історія в рідній школі

/Files/images/bibl_2015/фото 3.jpg

Іноземні мови в школах України

Фізичне виховання в рідній школі

Трудова підготовка в рідній школі

Кожне видання забезпечує вчителів усім необхідним для проведення цікавого уроку, формування важливих компетенцій.

У журналах висвітлюється інформація Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, сучасні методичні й наукові тенденції, досвід і нові технології,публікуються статті, розробки уроків.

ДЛЯ ВАС, ЮНІ ЧИТАЙЛИКИ !

Чи знаєте Ви :

Чому змінюються пори року?

Яке найбільше досягнення людства?

Що таке наш організм?

Чи існує небесний зоопарк?

Відповіді на ці запитання Ви зможете знайти у нових випусках журналів

,,Колосок” та ,, Колосочок”, які отримала бібліотека.

/Files/images/bibl_2015/фото 4.jpg

Бібліотека отримала від Національного олімпійського комітету України нові видання олімпійської тематики.

/Files/images/bbl2014/P1290212.JPG

Зірки олімпійського спорту України. 1994-2012.: Альманах./ Видання виправлене і доповнене. – К.: Олімпійська Арена,2013.

Це видання – спеціальний проект Національного олімпійського комітету України, в якому зібрані унікальні матеріали про перемоги українських олімпійців за період, коли Україна виступала на головних спортивних стартах планети окремою командою – з 1994 по 2012роки. Тут вміщені інтерв’ю учасників змагань, які вони давали одразу після фінішу здебільшого біля самої арени чи п’єдесталу, на прес-конференції. Спортсмени розповідають, яким нелегким і довгим був їхній шлях до олімпійського п’єдесталу.

/Files/images/bbl2014/P1290210.JPG

Бубка С.Н. Київ – 1913. Перша Російська Олімпіада / С.Н.Бубка, М.М.Булатова.- К.: Олімпійська література, 2013. - 232с.: іл.

У книжці висвітлені дві знакові події вітчизняної історії, які відбулися 100років назад, - проведення у місті Києві Всеросійської виставки і приуроченої до неї Першої Російської Олімпіади. Розкрито, як Всеросійська виставка відображали численні досягнення тих часів у різних галузях економіки, у науці, техніці, освіті, культурі країни, і те, як Перша Російська Олімпіада сприяла розвиткові вітчизняного спорту і олімпійського руху. У книжці докладно висвітлено багатовікову історію Києва та багатогранне спортивне життя на початку ХХст.

/Files/images/bbl2014/P1290207.JPG

ХХІІ зимові Олімпійські ігри / за ред. М.М.Булатової. - К.: Національний олімпійський комітет України,2013.-63с.:іл.

У посібнику розкрито особливості підготовки і проведення ХХІІ зимових Олімпійських ігор. Посібник знайомить із символами, церемонією та організацією Ігор; видами спорту, що увійшли до олімпійської програми; календарем олімпійських змагань; унікальними спортивними спорудами; історією та сьогоденням Російської Федерації та міста-курорта Сочі.

"Живу не для того, щоб їсти і одягатись,їм і одягаюсь щоб жити."

Г.С.Сковорода

/Files/images/Бібліотека/фото 1.jpg

Григорій Савич Сковорода - український філософ і письменник

( 1722-1794 )

Рекомендаційний список літератури

( до 290-ти річчя з дня народження)

/Files/images/Бібліотека/217.jpg

ТВОРИ ПИСЬМЕННИКА


СКОВОРОДА Г. Повне зібрання творів: У 2 т. /Вступ. ст. В.Шинкарука та І.Іваньо.-К.: Наук. думка, 1973.-Т. І-2.
СКОВОРОДА Г.С. Вибрані твори: У 2 т. /Вступ. ст. Б.А.Деркача.-К.: Дніпро, 1972.- Т. 1-2.
СКОВОРОДА Г.С. Байки Харківські. Афоризми /Упоряд. і авт. передм. Н.О.Батюк.-Х.: Прапор, 1962.-131 с: іл..
СКОВОРОДА Г.С. Вірші. Пісні. Байки. Діалоги. Трактати. Притчі. Прозові переклади. Листи /Упоряд., приміт. та вступ. ст. І.Іваньо.-К.: Наук. думка, 1983.-542 с.
СКОВОРОДА Г.С. Літературні твори /Вступ. ст. Б.А.Деркача.-К.: Наук. думка, І972.-436 с.: іл.
СКОВОРОДА Г.С. Поезії /Вступ. ст. І.І.Пільгук.- К.: Рад. письменник, І97І.--239 с.: портр.
СКОВОРОДА Г.С. Сад божественних песней: Вірші, байки, діалоги, притчі /Упоряд. та авт. передм. Б.А.Деркач.-К.: Дніпро, 1988. -318 с.: іл.-/Б-ка укр. класики "Дніпро"/
СКОВОРОДА Г.С. Сад пісень: Вибрані твори: Для ст. шк. віку /Передм., упоряд. та приміт. В.Яременка.-К.: Веселка, І983.-190 с.: іл.

ЛІТЕРАТУРА ПРО ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ


ГРИЦАЙ М.С. Григорій Сковорода // Грицай М.С., Микитась В.Л., Шолом Ф.Я. Давня українська література .- К.: 1978.-С.376-397.
ІСТОРІЯ української літератури: У 2 т. /Редкол.: І.О.Дзеверін та ін.- К.: Наук. думка, 1987-1988.-Т. І-2.
ПРО Г.С.СКОВОРОДУ див. іменні покажчики до томів.
Сковорода Григорій Савич /З.ХП.І722-9.ХІ.І794/ // Український радянський енциклопедичний словник: У 3 т.-Т.1-С. 87.-Т.3.-С. 229.


БАРАБАШ Ю.Я. "Знаю человека...": Григорій Сковорода. Поезия. Философия. Жизнь.-М.: Худож. лит. 1989.-332 с.
ДУДКО Д. У народних переказах: /Про Г.С.Сковороду/ //Вітчизна.-1987.-№8.-С. 192-195.
ІВАНЬО І.В. Філософія і стиль мислителя Г.Сковороди.-К.: Наук. думка, І983.-270 с.
МАШАНИЧ О.В. Григорій Сковорода і усна народна творчість.-К.: Наук. думка, 1976.-151 с.
ПІЛЬГУК І. Григорій Сковорода /Худож. життєпис/.-К.: Дніпро,1971.-262 с.
ПОЛІЩУК Ф.М. Григорій Сковорода. Життя і творчість.-К.: Дніпро, 1978.-263 с.
ПОПОВ П.М. Григорій Сковорода: Літературний портрет.-К.: Дніпро, 1969.-173 с.
РИЛЬСЬКИЙ М.Т. Слово про рідну матір // Зібр. творів: У 20 т.-К., 1983.-Т.3.-С. 19-21.
ТИЧИНА П. Сковорода: Симфонія //Зібр. творів: У 12 т. /Упоряд. та приміт. С.В.Тельнюка.-К., 1985.-Т.4.-С. 591.
ШАБЛІОВСЬКИЙ Є. Григорій Сковорода - мислитель і поет // Шабліовський Є. Література. Письменник.-К., І974.-С. 48-89.
ШЕВЧУК В. Григорій Сковорода - людина, мислитель, поет // Шевчук В. Дорога в тисячу років: Роздуми, ст., есе.-К., 1990.-С. 209-219.
ШЕВЧУК В.А. Григорій Сковорода: Роман.-К.: Рад. письменник, 1969.-317 с.
ШЕВЧУК В.А. Предтеча: Роман /Про Г.Сковороду/.-К.: Дніпро, 1982.-471 с.
Яворницький Д. Григорій Савич Сковорода: Коротка розповідь // Україна.-1989.-№16.-С. 16.

Книжки серії ,, Дитяча енциклопедія”, випущені за програмою ,,Українська книга” 2011

/Files/images/Бібліотека/Изображение 006.jpg

Природа рідного краю: Для дітей середнього шкільного віку/ Авт.-упорядники В.М.Скляренко, М.О.Панкова.-Х.:Основа,2011.- 319с.

У книжці розповідається про тваринний та рослинний світ нашої країни – України, про її географічні та кліматичні особливості,а також наведена цікава інформація про унікальні заповідники, природні парки, зоопарки, про рослини і тварини, які занесені до Червоної книги.

Загадки історії: Для дітей середнього шкільного віку/ Авт.-упорядник Г.Є. Єрмановська.-Х.:Основа,2011.- 318с.

Прочитавши цю книгу, ви дізнаєтесь, як часто ми вважаємо вигадкою те, що має під собою реальну основу, або ж навпаки – сприймаємо як факт легенди, що існували з давніх давен:Шарль Перро не вигадав лиходія на ім’я Синя Борода, а великий азійський завойовник Тимур був скоріше за все представником європеоїдної раси.

Бібліотека нобелівських лауреатів

/Files/images/Бібліотека/Изображение 010.jpg

Гессе Г. Степовий вовк: роман / Пер.з нім. Є.Поповича.- Х.:Фоліо,2011.- 283с.

Роман видатного німецько-швейцарського письменника Германа Гессе (1877-1962). Головний герой роману – Гарі Галер – називає себе ,,степовим вовком”, який заблукав у тенетах цивілізації, зовсім не пристосований до життя і тому думає, як його покинути. Але декілька незвичайних подій вимушують його переглянути свої погляди…

Єлінек Е. Піаністка: роман / Пер. З нім. Н.В. Сняданко.- Х.:Фоліо,2011.- 382с.

Ельфріда Єлінек (нар.1946р.) – відома австрійська романістка, драматург, поет і літературний критик. Роман ,,Піаністка” ( 1983) приніс їй світове визнання, а його екранізація режисером Міхаелем Ханеке отримала Гран-прі на Каннському фестивалі у 2001році.

/Files/images/Бібліотека/Изображение 011.jpg

Ле Клезіо Ж.-М. Дієго і Фріда / Пер. В.М.Верховня. - Х.:Фоліо,2011.- 219с.

Книжка класика сучасної французької літератури Жана-Марі Гюстава Ле Клезіо (нар.1940) – це документальна біографія, історія кохання та мистецтва, яка не може бути документальною. Ця історія – на всі часи , вона нікого не залишить байдужим…

Кутзее Дж. М. Дитинство. Молодість. Літня пора / Пер. З англ..П.Таращука.- Х.: Фоліо,2011.- 669с.

Творчість Дж. М. Кутзее багатогранна й оригінальна. В основі його романів ,,Дитинство”, ,,Молодість” та ,,Літня пора” покладені спогади про життя в Південно-Африканській Республіці – це автобіографія. Автобіографія дуже незвична, в якій автор з безжалісною прямотою описує внутрішні сумніви та страждання людини, яка шукає і не може знайти свого місця в житті.

/Files/images/Бібліотека/Изображение 012.jpg

Мюллер Г. Гойдалка дихання: роман /Пер. з нім. Н.М.Снятко.- Х.:Фоліо,2011.- 286с.

Герта Мюллер (нар.1953р.) – німецька письменниця з румунським корінням. Одна з головних тем її творів – повоєнні долі німецької меншини Румунії. Цій темі присвячений і роман ,,Гойдалка дихання”, що перекладений українською мовою вперше.

Лагерквіст П. Варавва: романи / Пер. з швед. О.Д.Сенюк.-Х.:Фоліо,2011.-506с.

Пер Лагерквіст (1891-1974) – видатний шведський письменник. До видання увійшли кращі твори ,,Карлик” , в якому виявляється і досліджується сама природа жахливих властивостей, що ховаються в людині, а також ,,Варавва”, ,,Сивіла” й ,,Маріамна”, що оспівують любов і присвячені вічній темі пошуків правди і справедливості.

Славные имена ( Почетные граждане города Харькова) /
Воловник П.В., Воловник О.П. – Х.: Издательский Дом ЖЗЛ , ОАО Харьковская книжная фабрика Глобус,2010.- 464с.- ( Современная ЖЗЛ Харьковщины. Кн.4 ).

/Files/images/Бібліотека/Изображение 001.jpg

В книге ,,Славные имена” серии ,,Современная ЖЗЛ Харьковщины ” впервые публикуются очерки о Почетных гражданах города Харькова : Бершове С.И., Гуровом Ю.А., Залюбовском И.И., Калывановой С.И., Кроленко Ю.Я., Овечкине А.П., Остащенко С.М., Реусове В.А.

Все они талантливые и масштабные личности, которые обладают сильным характером и богатым жизненным опытом.
Прочитав книгу, можно узнать , как эти люди добивались успеха, через какие трудности прошли на пути к всеобщему признанию.
Многочисленные фотографии позволяют зримо представить образы этих героев, узнать малоизвестные факты биографий.

/Files/images/Бібліотека/Изображение 003.jpg

ПРЕЗЕНТУЄМО ОЛІМПІЙСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ

У рамках Всеукраїнській акції ,, Олімпійська книга ” , яку проводить Національний олімпійський комітет України, до бібліотеки надійшов комплект книг, в яких розповідається про історію та цінності олімпійського руху, уславлених олімпійців, а самі видатні спортсмени на своєму життєвому прикладі легко і доступно розкривають секрети успіху.
Познайомтесь з цими книжками.

/Files/images/Бібліотека/SAM_0745.JPG

Булатова М.М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях: 2-е вид./ М.М. Булатова. - К.:Олімпійська література,2011.-400с.:іл..


Енциклопедія пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійського руху, головні віхи його розвитку та сьогодення через систему запитань і відповідей.
Книга складається з п’яти частин.
Перша частина містить широкий довідковий матеріал з історії Олімпійських ігор Стародавньої Греції.
У другій висвітлені питання відродження Олімпійських ігор, створення Міжнародного олімпійського комітету і роль у цьому П’ єра Кубертена. Надана характеристика діяльності восьми президентів Міжнародного олімпійського комітету.
У третій частині представлено інформацію про олімпійські символи та церемонії,структуру Міжнародної олімпійської системи.
Частина четверта присвячена олімпійським видам спорту, видатним спортсменам – чемпіонам Олімпійських ігор.
Частина п’ята містить інформацію про участь українських спортсменів у Міжнародному олімпійському русі.
Енциклопедія чудово ілюстрована, містить багато цікавих малюнків та фото.

/Files/images/Бібліотека/SAM_0743.JPG

Булатова М.М. Твій олімпійський путівник: навчальний посібник / М.М. Булатова. - К.: Олімпійська література,2011.-120с.


У навчальному посібнику ,, Твій олімпійський путівник ” подано інформацію про історію Олімпійських ігор, становлення та розвиток сучасного олімпійського руху,основні принципи, значущість олімпізму для суспільства та кожної людини. Книга знайомить з олімпійськими видами спорту та досягненнями атлетів світу й України в Олімпійських іграх. Вона буде цікава, як учням, так і вчителям та усім, хто цікавиться олімпійським спортом.

/Files/images/Бібліотека/SAM_0740.JPG

Єрмолова В.М. Олімпійська освіта: теорія і практика: навчальний посібник / В.М. Єрмолова.- К.: Олімпійська література,2011.-335с.


Ця книга зацікавить вчителів, педагогічних працівників таборів відпочинку. У посібнику розглянуто історичні та теоретико-методичні засади інтеграції олімпійської освіти в навчально-виховний процес школярів. Подано практичний матеріал з олімпійської освіти, який може бути використаний у навчальній та позакласній роботі в загальноосвітніх навчальних закладах.

/Files/images/Бібліотека/SAM_0747.JPG

Зірки олімпійського спорту України. 1994-2008: Олімпійська арена.Спец.проект.- К.: Олімпійська література,2011.-208с.


,, Зірки олімпійського спорту України ” – спеціальний проект Національного олімпійського комітету України. У цьому виданні зібрані унікальні матеріали про перемоги українських олімпійців за період, коли Україна виступала на головних спортивних стартах планети окремою командою – з 1994 по 2008роки.

Бібліотека отримала від Адміністрації Ленінського району Харківської міської ради в дар 25 книжок серії ,, Шкільна бібліотека української та світової літератури,” заснованої у 2010 році. Пропонуємо познайомитись з ними.

Серія ,, Шкільна бібліотека. Українська література”

/Files/images/Бібліотека/ФОТО 3 А.JPG

Котляревський І.П. Енеїда: Поеми, п’ єси, листи.- Харків: Фоліо,2011.- 473с.- (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).


Ім ’я Івана Петровича Котляревського(1769-1838),засновника нової української літератури, пов’ язують, у першу чергу, з його поемою ,,Енеїда” (1798), яка вже понад двісті років зачаровує читачів. Це була перша друкована українська книга, написана народною мовою, перша національна поема.
Запозичивши сюжет античної поеми Вергілія, Котляревський наповнив цей твір дотепним українським гумором, повір’ ям, звичаями, картинами воєнного і мирного життя, описом одягу, страв – усе це надає поемі яскравого національного колориту. ,,Енеїду” сміливо можна назвати своєрідною енциклопедією українського побуту кінця ХУІІІ – початку ХІХ століття.
До книжки також увійшли п’ єси ,,Наталка Полтавка” та ,,Мосваль-чарівник,”які і в наш час мають великий успіх серед глядачів.

Нечуй-Левицький І.С. Кайдашева сім’ я: повісті, оповідання, роман. - Харків: Фоліо,2011.- 605с.- (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).


До книги відомого українського письменника-реаліста Івана Нечуй-Левицького (1838-1918) увійшли повісті й оповідання з народного життя (,,Кайдашева сім’ я,” ,,Микола Джеря,” ,,Баба Параска та баба Палажка”), в яких автор створив колоритні постаті з усіх верств населення, а також роман,,Хмари”, що присвячений темі української інтелігенції і зображує людей широких, прогресивних поглядів, які своєю гуманною просвітницькою діяльністю відкривали народу перспективи нового, вільного і розумного буття.


Українка Л. Лісова пісня.- Харків: Фоліо,2011.- 636с.- (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).


До видання увійшли вибрані вірші, поеми та драматичні твори Лесі Українки (справжнє ім ’я Лариса Петрівна Косач, 1871-1913) – геніальної поетеси і драматурга, чиї твори стали класикою української літератури.
За словами М.Стельмаха, ,,колискою самобутньої поезії й драматургії Лесі Українки були зелені низинні ліси Волині, розвоєм поезії і драматургії Лесі Українки стала вся наша планета сподівань, бо до верхів’ я людського духу сягнуло нетлінне слово творця! ”

Франко І. Украдене щастя. - Харків: Фоліо,2011.- 639с.- (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).


Велегранна спадщина Івана Франка – всебічно обдарованого письменника-мислителя, життєтворчість якого становить цілу епоху в культурній та політичній історії України, належить до золотого фонду світової літератури. Художньо довершені, тематично розмаїті й філософічно глибокі ,,ізмарагди” його поезії, прози та драматургії й досі зберігають свою пекучу актуальність та естетичну привабливість.
Вибрані твори загальновизнаного, але все ще недостатньо знаного класика українського письменства включають у себе як хрестоматійні, ,, візитові тексти ” (насамперед ті, вивчення яких передбачено шкільною програмою), так і деякі маловідомі, зокрема ,,поскрибовані” тоталітарним режимом писання, що з ідеологічних причин опинилися ,, за бортом” 50-томника. Живе, огненне Франкове слово промовляє ,,до всіх народів і до всіх віків”, у тому числі й до сучасного читача, голосом людської туги і віри - ,,віри в силу духа”.

Шевченко Т.Г. Гайдамаки.- Харків: Фоліо,2011.- 667с.- (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).


До видання увійшли твори геніального українського поета, великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), серед яких такі перлини поезії, як ,,Катерина”, ,,Гайдамаки”, ,,Сон”, ,,Заповіт”, що, безперечно, втілили в собі духовне багатство, притаманне українському народові.

/Files/images/Бібліотека/Ф О Т О- 4А.JPG

Довженко О.П. Зачарована Десна: щоденник, кіноповісті, оповідання.- Харків: Фоліо,2011.- 603с.- (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).


До видання увійшли найвизначніші твори класика української літератури та видатного кінорежисера світового масштабу Олександра Довженко (1894-1956): ,,Щоденник”, ,,Україна в огні”, авторизований варіант кіноповісті ,,Зачарована Десна” та оповідання. Центральне місце в творчості митця завжди було віддано Україні та її людям, це їм він присвятив своє натхнення і любов.


Тичина П.Г., Рильський М.Т. Вибране. - Харків: Фоліо,2011.- 538с.- (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).


У творчості майже кожного видатного поета є те, що минає разом з часом, і те, що залишається надовго або й назавжди. Довге життя судилося поезіям епохальних поетів ХХ століття – Павла Тичини(1891-1967) та Максима Рильського (1895-1964), чия творча спадщина збагатила скарбницю української та світової літератури.

Серія ,, Школьная библиотека. Зарубежная література.”

/Files/images/Бібліотека/IMG_5422.JPG

Крылов И.А. Басни. – Харьков: Фолио,2011.- 318с.(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).


Иван Андреевич Крылов (1769-1844) – русский баснописец, драматург и журналист. Строки из его басен вошли в нашу жизнь, стали привычными, общеизвестными, меткими и точними выражениями, превратились в пословицы и поговорки. Всего Крылов написал болем 200 басен, и почти все они представлены в этом издании.


Гоголь Н.В. Вечера на хуторе близ Диканьки. Тарас Бульба.- Харьков: Фолио,2011.- 363с.(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).


Н.В.Гоголь в ,,Вечерах на хуторе близ Диканьки” создал неподражаемо самобытный, фантасмагорический мир – мир колдунов, ведам, невероятных событий. Какие только чудеса не случаються с героями повестей, просто дух захватывает! На каждой странице здесь страшное и даже ужасное соседствует с забавным и комическим, и именно это создает неповторимый гоголевский колорит.
Действие повести ,,Тарас Бульба” разворачивается на фоне исторических событий – борьбы Запорожской Сечи против польской шляхты, турецкого и татарского владычества. В образе Тараса Бульбы Гоголь воспел славное казацкое братство, его рыцарские идеалы и прежде всего верность родине. Тем болем страшным стало для Тараса предательство собственного сына, и оно не нашло – ни оправдания, ни пощады…

Достоевский Ф.М. Преступление и наказание: роман.- Харьков: Фолио,2011.- 621с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

Ф.М. Достоевский (1821-1881) – один из тех немногих писателей, которые повлияли на умы не только современников, но и потомков. В своем творчестве он ставит самые главные, самые трудные – непосильные – вопросы.
Роман ,,Преступление и наказание” – детектив со всеми атрибутами: ,,хождение по мукам” нищего студента Родиона Раскольникова, убийство старухи-процентщицы, последовавшее за ним расследование, наказание и, конечно же, любовь… Но не этим он привлекает читателей. Достоевский гениально показал бунт-преступление ,,гордого человека”, его внутренний мир, подняв вечные вопросы: Что есть человек? В чем его спасение?


Лермонтов М.Ю. Герой нашого времени. Стихотворения. - Харьков: Фолио,2011.- 382с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

,,Герой нашого времени” М.Ю. Лермонтова (1814-1841) считается одним из самых совершенных художественных творений мировой прозы. При жизни автора были напечатаны два издания, и литературоведы называют это чудом – ведь Лермонтову было всего 25лет от роду.
Жанр ,,Героя нашого времени” был подготовлен распространенными в русской прозе 1830-х годов циклами повестей, но Лермонтов сделал большой шаг в развитии этого жанра – он объединил все повести фигурой героя Печорина, и цикл повестей превратился в психологический роман.
В книгу также вошли стихотворения М.Ю. Лермонтова разных лет.

Пушкин А.С. Евгений Онегин. Драмы.Поэмы.Сказки.- Харьков: Фолио,2011.- 558с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

Александр Пушкин… Это имя сопровождает нас с самого раннего детства, когда мы впервые услышали завораживающие строки о рыбаке и рыбке, попе и его работнике Балде, князе Гвидоне и прекрасной царевне Лебедь. А потом приходит пора познакомиться с драмами, поэмами, стихотворениями великого поэта и, конечно же, романом в стихах ,,Евгений Онегин”.
По его произведениям мы узнаем о времени, в котором жил и творил Александр Сергеевич, учимся понимать душу человеческую, наслаждаться русским языком во всем его совершенстве и великолепии.

/Files/images/Бібліотека/ФОТО 7.JPG

Булгаков М.А. Мастер и Маргарита. - Харьков: Фолио,2011.- 427с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

Роман Михаила Булгакова (1891-1940) ,, Мастер и Маргарита” стал классикой мировой литературы, выдержал многомиллионные тиражи. Он переведен на многие языки мира, многократно инсценирован и экранизован. На его сюжет созданы музыкальные произведения, оперы и балеты.

Бунин И.А. Митина любовь; Темные аллеи. - Харьков: Фолио,2011.- 312с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

Любовь может бать легкой, как тополиный пух, и тяжелой, как удар колокола в полдень, она может быть беззаботной, как полет мотылька, и роковой, как пламя свечи, жестоко обжигающей крылья тех, кто ринулся на него в поисках счастья, она может умещаться в нескольких строках и при этом быть настолько всеобьемлющей, что на ее описание не хватит слов и страниц. Главное, что Любовь была,есть и будет всегда. Об этом и пишет классик русской литературы И.А.Бунин (1870-1953). ,, Митина любовь, ” ,,Темные аллеи” – это энциклопедия и биография Любви, это гимн в ее честь, выраженный в прозе великим мастером слова.

Куприн А.И. Гранатовый браслет:повести и рассказы.- Харьков: Фолио,2011.- 448с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).


Александр Куприн (1870-1938) прожил яркую, богатую впечатлениями жизнь, которую отразил в своих произведениях во всем многообразии красок. ,, Гранатовый браслет,” ,,Олеся,” ,,Суламифь” – три повести о любви, очень разной, но всегда – печальной и прекрасной. Рассказы Куприна несут на себе отпечаток репортерской деятельности писателя – краткие, меткие, часто с неожиданной концовкой, они полны самых разнообразных событий и чувств.

/Files/images/Бібліотека/ФОТО 6.JPG

Толстой Л.Н. Анна Каренина:роман: в 8ч. Ч.1-4.- Харьков: Фолио,2011.- 459с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

Толстой Л.Н. Анна Каренина:роман: в 8ч. Ч.5-8.- Харьков: Фолио,2011.- 381с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

Л.Н.Толстой (1828-1910) – великий русский писатель, всемирно признанный еще при жизни, яснополянский мыслитель, к которому в начале ХХвека прислушивались образованные люди не только в России, но и за рубежом.
В его произведениях можно нати ответ на любой вопрос. Не исключение - роман ,,Анна Каренина”, в центре которого история любви-страсти, история вечного треугольника, в котором трагической фигурой является Анна. Героиня, презрев условности света, отдалась чувству, и свет не простил ей этого. Искренняя и правдивая, остро переживающая разлуку с сыном и сознающая свою вину, Анна не в силах была вести двойную, фальшивую жизнь, и это предопределило ее судьбу.

Тургенев И.С. Ася. Первая любовь. После смерти. Накануне. Отцы и дети: повести, романы.- Харьков: Фолио,2011.- 556с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

О такой творческой судьбе, как у великого русского писателя Ивана Сергеевича Тургенева (1818-1883), любой литератор может лишь мечтать. Судьба подарила Тургеневу любовь современников – ведь он писал о самых острых проблемах своего времени – посмертную славу классика – писателя, понятного многим поколеним. Ему удалось создать такие яркие, запоминающиеся характеры, как только начинающая жить, по-детски непосредственная Ася из одноименной повести; страстная княжна Зинаида(,,Первая любовь” ); пламенный революционер Инсаров ( роман ,,Накануне” ); поражающий своей внутренней силой и целосностью Базаров ( роман ,,Отцы и дети”),- бессмертные образы, которые не оставят равнодушными и наших современников.


Чехов А.П. Вишневый сад: повести и рассказы, пьесы.-Харьков: Фолио,2011.- 558с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

А.П. Чехов(1860-1904) – русский писатель, который приобрел мировую славу как прозаик и драматург. Все свое творчество он подчинил принципу: ,,Тогда человек станет лучше, когда вы покажете ему, каков он есть”.
На страницах этой книги вы встретитесь с героями Антоши Чехонте – автора юморесок, рассказов-анекдотов, сценок, где смешное зачастую обусловлено комизмом ситуаций. Реалистические рассказы и повести зрелого Чехова представлены такими произведениями, как ,,Дама с собачкой,” ,,Человек в футляре,” ,,Попрыгунья, ” ,,Душечка”. В них лаконично исследуются души героев; с улыбкой, иронией и печалью раскрывается их грустная, одинокая неприкаянность. Его пьесы – в сборник вошли ,,Чайка” и ,,Вишневый сад” – и сейчас ставятся на театральных подмостках всего мира, на разных языках и в самих неожиданных интерпретациях.

/Files/images/Бібліотека/ФОТО 9.JPG

Гомер. Илиада.- Харьков: Фолио,2011.- 445с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

Предания о богах и героях, мифы и подлинные события тесно переплелись в героико-эпической поэме ,,Илиада”, повествующей об одном из поворотных моментов истории Древней Греции – десятилетней осаде Трои.


Гомер. Одиссея.- Харьков: Фолио,2011.- 398с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).


Эпическая поэма легендарного древнегреческого поэта Гомера ,,Одиссея” рассказывает историю десятилетних странствий главного героя после окончания Троянской войны. Много чудесного и страшного пережил Одиссей в своих странствиях. Это и сошествие в царство мертвых, и любовные приключения в волшебных странах, и борьба с чудовищами. Но, стойко преодолевая все препятствия и соблазны, Одиссей не потерял надежды вернуться на родину, к домашнему очагу, к родным и близким людям.

/Files/images/Бібліотека/ФОТО 8.JPG

Бальзак О. Шагреневая кожа; Гобсек: роман, повесть.- Харьков: Фолио,2011.- 366с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

Роман ,,Шагреневая кожа” входит в грандиозную ,,Человеческую комедию” – эпопею, состоящую из более 90 романов, повестей, рассказов, связанных общим замыслом и множеством персонажей. Поднимаемые в этих произведениях темы не утратят своей актуальности никогда.
Герой романа ,,Шагреневая кожа” проигрался в казино и уже готов был свести счеты с жизнью, как вдруг судьба дала ему шанс: молодой человек получает кусок шагреневой кожи, который может выполнить любое его желание. С одним условием – при исполнении желания кусок уменьшается в размерах и убывают дни его жизни… Так что же это – дар судьбы или проклятие?..
В повести ,, Гобсек” Бальзак рассказывает о самой разрушительной, самой чудовищной из человеческих страстей – страсти к деньгам. Это она выжгла все человеческие чувства в душе ростовщика Гобсека – главного героя произведения.

Дефо Д. Жизнь и удивительные приключения Робинзона Крузо.- Харьков: Фолио,2011.- 348с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

Знаменитый английский писатель Даниель Дефо (1660-1731) – автор более 350 произведений, но именно роман ,, Робинзон Крузо” прославил его. Автор рассказывает о приключениях моряка из Йорка, который в 1659 году отплыл из Бразилии к берегам Африки. Но корабль попал в шторм, весь экипаж погиб, а Робинзон оказался один на необитаемом острове. И начались 28 долгих лет кропотливого труда, ежедневных открытий и удивительных приключений.

Мопассан Ги де. Милый друг: роман.-Харьков: Фолио,2011.- 413с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

Ги де Мопассан(1850-1898), автор нескольких романов, повестей и множества новелл, описывал жизнь как она есть, не приукрашая и не романтизируя ее, - но в то же время умел видеть подлинную красоту в обыденной жизни, раскрывая правду человеческого сердца.
Герой романа ,,Милый друг” Жорж Дюруа – журналист из провинции. Делая карьеру в Париже, он пробивается наверх за счет женщин, которых использует нагло и умело. Его единственный принцип – угождать сильным и держать нос по ветру. Его единственная цель – власть, и продажное общество Третьей республики ничем не может помешать этому выжиге – Париж будет у его ног…

Флобер Г. Госпожа Бовари. - Харьков: Фолио,2011.- 411с.-(Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

,, Госпожа Бовари”– великий роман французского писателя Гюстава Флобера (1821 -1880). Главная героиня – Эмма Бовари –страдает от невозможности осуществить свои мечты о блистательной, светской жизни, полной романтических страстей. Вместо этого она вынуждена влачить монотонное существование супруги небогатого провинциального врача. Тягостная атмосфера захолустья душит Эмму, но все ее попытки вырваться за пределы безрадостного мира обречены на провал. Есть ли выход из жизненного тупика?..

УкраЇна - моя рідна Батьківщина

Украина. 30 лучших мест. - Харьков: Альбатрос, 2011. - 64 с. : ил.


Эта книга — для всех, кому интересна Украина, кто хочет побольше узнать о ней или только собирается познакомиться с достопримечательностями страны.
Издание расскажет о популярных, любимых туристами местах, поведает о природных шедеврах Украины - старинных замках и дворцах, которые непременно стоит посетить, а также напомнит читателям предания — и древние, и современные.
Книга на двух языках - русском и английском.

/Files/images/Бібліотека/Украина 1.jpg

Украина. 30 замков и дворцов. - Харьков: Альбатрос, 2011. - 64 с. : ил.
Эта книга - для всех, кто хочет побольше узнать об архитектурных памятниках страны или только собирается познакомиться с ними.
Издание рассказывает как о популярных, любимых туристами, так и о малоизвестных замках и дворцах Украины, которые непременно стоит посетить.
Вы узнаете о великих людях, живших в них, о том, какие исторические события связаны с этими древними стенами и башнями.
Книга на двух языках - русском и английском.

/Files/images/Бібліотека/Украина 2.jpg

Украина. 30 легенд. - Харьков: Альбатрос, 2011. - 64 с. : ил.
Эта книга — для тех, кому интересно прошлое и настоящее Украины, кто хочет побольше узнать о стране или только собирается познакомиться с ее мифами и легендами.
Предания разных эпох, связанные с тридцатью городами и поселками Украины, приведены в книге. Это и славянские мифы, и казацкие легенды, и городской фольклор нашего времени.
Книга на двух языках - русском и английском.

/Files/images/Бібліотека/Украина.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 438

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.