ПРАВИЛА Інтернет-БЕЗПЕКИ І Інтернет-ЕТИКИ
ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТТКІВ

Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.

Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.

Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

До уваги користувачів ! На сайті Департаменту освіти Харківської міської ради у розділі «Наша бібліотека»www.kharkivosvita.net.ua/content/4/49 розміщено близько 400 художніх творів, які можуть використовуватися у навчально-виховному процесі.

Електронні бібліотеки та повнотекстові ресурси

http://ukrlib.com.ua - Бібліотека української літератури. Тут можна завантажити книжки українських авторів і український переклад найвідоміших світових письменників, знайти критичні статті, реферати, стислі перекази творів та інші матеріали. www.bookz.ru - Велика бібліотека з дуже зручним інтерфейсом та широкою базою книг. Тут можна легко скачати будь-яку книгу – від класики до новинки сучасної літератури, а також знайти різні довідники, журнали і словники. www.Litera.edu.ru - Мабуть, найкращий величезний російський освітній портал, створений при підтримці міністерства освіти і науки РФ. Можна скачати усе, що потрібно для навчання або загального розвитку. http://Lib.ru - Бібліотека Максима Мошкова. Тут можна знайти твори відомих авторів і початківців. Бібліотека складається з багатьох розділів: від класики до наукової літератури. Також є каталог посилань на інші бібліотеки і великий форум. www.lukoshko.net - ЛУКОШКО СКАЗОК - народні казки, письменники-казкарі, вірші для дітей, дітям про тварин та багато іншого. www.fenzin.org - Портал для любителів фентезі та фантастики. Представлена найбільша база книжок, яка постійно оновлюється. www.poetyka.uazone.net - Бібліотека української поезії. На сайті представлені різні періоди української поезії, переклади зарубіжних авторів та народні пісні. Абетковий покажчик поетів дуже зручний для користування.

Интернет - не роскошь, а способ обучения

( Современная школярская мудрость)

Хочешь получить образование? Интернет предоставляет неограниченные возможности для обучения. Информация в помощь школьной программе и самостоятельное дистанционное образование - это реально с Интернетом.

Образовательные порталы

портал - (от англ. portal ) - пришло из архитектуры и означает центральный вход. В интернете, портал - это веб-сайт, который выполняет роль отправного пункта для поиска в интернете. Существуют горизонтальные порталы - общего характера и вертикальные - тематические, предоставляющих определенный набор сервисов для своей аудитории.

www.school.holm.ru - Портал " Школьный мир "

Уроки - интересно!

Удиви всех на уроке фактами , которых нет ни в одном учебнике !

http://nature.worldstreasure.com/ - География - иллюстрованые и классифицированые по географическому положению материалы о природных явлениях и чудесах

Юным ученым

Углубленное изучение предметов , научные проекты для школьников

http://www.excurs.ru/ - Справочные материалы по геральдике

http://m31.spb.ru/ - Карты и каталоги звездного неба , галерея изображений космических объектов. Тексты книг по космонавтике .

http://character.webzone.ru/ - История славянской письменности, палеография Фотографии рукописей, начиная с IX в.

Виртуальные учебники

http://www.yamal.org/ook/ - Опорный орфографический компакт по русскому языку

http://kvant.mccme.ru/rub/12.htm - по страницам школьных учебников по математике

http://www.gomulina.orc.ru/ - виртаульный методический кабинет учителя физики и астрономии

Образование on - line

Сегодня с Интернетом можно получить дистанционное образование. Это процесс, значительная часть которого осуществляется преподавателем, удаленным в пространстве и времени от ученика - "знание" с доставкой домой . Классно !

http://mova.kreschatic.kiev.ua/ - Уроки державної мови

Электронные библиотеки и электронные каталоги

Во многих библиотеках сегодня можно найти необходимый документ в ЭК ( электронном каталоге) , и заказать его копию с помощью службы ЭДД ( электронной доставки документов), а можно и почитать книгу в электронном варианте

http://www.nbuv.gov.ua/internet/libukr.html - Бібліотеки та науково-інформаційні центри Україниhttp://kvant.mccme.ru/ - Научно -популярный физико-математический журнал " Квант "

Справочное бюро Интернет

Электронные энциклопедии , словари , справочники ...

http://www.dic.academic.ru - Словари и энциклопедии на все вкусы
http://www.chl.kiev.ua/ - Государственная библиотека Украины для детей сегодня имеет рубрику " Электронная библиографическая справка " - все о детской литературе !

Очень загруженным подскажем адреса "готовых " знаний , но не очень увлекайтесь

http://br.com.ua/ - рефераты на украинском языке

Куда пойти учиться и что нужно знать, чтобы сдать вступительные экзамены

Учебные заведения Украины на странице поискового сервера META -http://www.meta.ua/topics.asp?t=99

Кiлькiсть переглядiв: 12

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.