/Files/images/12022-2023/наша мова.jpg

9 листопада – День української писемності та мови

Харків`яни, які стали авторами найкращих підручників країни

/Files/images/1_2018-2019_nr/геометрия.jpg /Files/images/1_2018-2019_nr/история средних веков.jpg

Книга рекордів Гіннесу

/Files/images/Бібліотека/000.jpg

4 травня 1951 року сер Х’ю Бивер, керуючий директор пивоварної компанії “Guinness” відправився на полювання в Норт Слоб, графства Уэксфорд, Ірландія. У них з друзями зав’язалася суперечка з приводу того, який птах найшвидший в Європі, проте він зрозумів, що в книгах немає такої інформації. Тоді він вирішив, що було б непогано мати книгу рекордів, в якій можна було б знайти відповіді на подібні питання.
Перше видання Книги рекордів Гіннеса на 197 сторінках було опубліковане 27 серпня 1955 року, і вже до Різдва стало справжнім книжковим бестселером у Великобританії. З моменту виходу першого видання було продано більше 400 мільйонів копій. Остання частина – “Книга рекордів Гіннеса 2011″.
Давайте подивимося на найцікавіших нових учасників, які увійшли до книги рекордів Гіннесу 2011.

Султан Відсталий – найвища людина у світі, його зріст 246,5 см

/Files/images/Бібліотека/001.jpg

Найдовший пітон у світі, якого звуть Пухнастик, його довжина 7,3 метра

/Files/images/002.jpg

44-річний Стівен Паркс з Ноттингема позує з частиною своєї колекції гномів, яка налічує 1061 експонат.

/Files/images/Бібліотека/003.jpg

Корова, якої зріст всього 83 сантиметри.

/Files/images/Бібліотека/004.jpg

ЩО ТАКЕ БУТИ ГРАМОТНИМ СЬОГОДНІ?В середині 50-х років ХХ ст. "бути грамотним" означало вміти читати і писати.Сьогодні бути грамотним - це:· мати освіту на рівні середньої школи· вміти працювати на комп'ютері· вміти спілкуватися рідною та іноземною мовами· вміти швидко і якісно працювати з інформацією, тобто прочитати, вибрати і організувати інформацію, зробити нотатки по тексту, викласти, написати відповідний текст, який може вміщувати листи, довідки, повідомленняООН вважає грамотність і тривалість життя людини однаково важливими характеристиками життя народу.

З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ ГРАМОТНІСТЬ ?

Грамотність починається з уміння читати. Читати треба завжди і всюди. Якщо ви читаєте 11 сторінок на день, то ви підтримуєте ті вміння , які вже маєте. Щоб покращити свої вміння, потрібно читати більше цієї норми. Грамотність - це ще і вміння писати. Щоб писати добре, треба вчитися вільно записувати свої думки протягом 20 хвилин щоденно. Спробуйте ! Учні іноді говорять, що вони люблять комп'ютер, а не книгу. Проте в тих країнах, де комп'ютери є у більшості шкіл та сімей (Велика Британія, США), діти стали читати більше і частіше відвідувати бібліотеки. А що ми робимо, коли працюємо на комп'ютері? Ми пишемо і читаємо. І це допомагає нам писати і читати краще, навчає складати текст для читання іншими людьми. Ми багато думаємо, коли читаємо! Саме тому вчителі і кажуть, що головні вміння, які відрізняють людину від тварини - це вміння читати і писати !

СКІЛЬКИ І ЯК МИ ЧИТАЄМО ?

·Сьогодні у розвинутих країнах на душу населення випускається 10-12 екземплярів книг на рік, в Росії - 3 книги, а в Україні - лише 0,5 книги.

· Інтерес підлітків до читання знизився, вони читають переважно за шкільною програмою.

· Дівчата читають краще за хлопців.

· Улюбленою книгою всіх дітей у світі сьогодні є пригоди Гаррі Поттера. А до нього найбільш читаною була книга Л.Керролл "Аліса в країні чудес". Діти Великої Британії із задоволенням читають "Олівера Твіста" Ч.Діккенса, "Острів скарбів" Р.Стівенсона, а також пригоди, фентезі.

Сьогоднішнє суспільство - суспільство інформаційне, але через 20 - 50 років воно стане Суспільством Знань.Така думка відомого австрійського вченого-футуролога (футуролог - це той, хто може сказати, що буде в майбутньому) Петера Друкера. Першою бібліотекою в Україні була бібліотека при Київському Софійському соборі, заснована 1037 року київським князем Ярославом Мудрим. У ній зберігалося понад 850томів рукописних творів.

Першою друкованою книгою в Україні вважають ,,Апостол”, який першодрукар Іван Федорів виготовив у Львові у 1574 року.

Перша в Україні спеціалізована бібліотека для дітей була заснована 1909 року в Києві бібліотекарем-педагогом Дорою Доброю ( сьогодні це Київська обласна бібліотека для дітей ).

НАВІЩО ПОТРІБНІ КНИЖКИ

· Книга розвиває нашу мову, збільшує запас слів. Вона вчить нас висловлювати свою думку і розуміти, що кажуть та пишуть інші.

· Книга розвиває наше мислення, розширює горизонти нашого світу.

· Книга стимулює фантазію, вчить мислити образами.

· З книг ми дізнаємось про інші країни, природу, техніку, історію, про все, що нас цікавить.

· Книга розвиває в нас здатність співболіти.

· Книги окрилюють і надають нам сили. Книги змушують нас сміятися і плакати, втішають і допомагають знайти шлях з важкого становища.

· Книгу можна взяти з собою, куди завгодно.

· Книгу можна читати вголос на радість дорослим і дітям. Вона єднає покоління.

· Книга – це наше культурне надбання

А чи знаєте Ви?

Книга – символ всесвіту, знань, мудрості, бога, істини.
У стародавньому Китаї
книга вважалася однією із восьми святих речей,
силою, здатною захистити від злих духів.
У християнстві книги –
це апостоли, які несуть світло знань.
Тому й Ісус Христос часто зображувався саме
з книгою в руках.
Книгами книг у світовій культурі вважаються
БІБЛІЯ, КОРАН, ТОРА, КАБАЛА.