/Files/images/1_2021-2022/МО1.jpg

/Files/images/1_2021-2022/МО.jpg

Шкільний медогляд: що необхідно знати

Здоров'я дітей |Медогляд в школу

Яка процедура медогляду?

Якщо дитина вперше йде до школи, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра, з яким підписана декларація, і лікар, згідно з наказом МОЗ від 16.08.2010 року № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів», видає направлення на огляд вузькими спеціалістами. Туди входять: окуліст, хірург, ортопед і стоматолог, за потреби — інші спеціалісти. Комісійний огляд обов’язковий. З аналізів необхідно здати лише загальний аналіз крові на гемоглобін, інші за показаннями. І лікар-педіатр або сімейний лікар після огляду дитини, вимірювання температури, проби Руф’є заповнює довідку – форма № 086-1/о, офіційна назва «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», де записується відповідно висновок про стан здоров’я дитини, вказується діагноз (за згодою батьків, звичайно), зазначається група для занять фізичною культурою і рекомендації стосовно подальшого спостереження. Ця форма завіряється печаткою лікаря та печаткою амбулаторії. І надається окремо форма № 063/о про проведені профілактичні щеплення. Тобто такі дві основні форми після комісійного огляду майбутнім першокласникам видає сімейний лікар або лікар-педіатр.

А що стосується старших класів?

Для учнів старших класів, згідно з вищезазначеним наказом, існує чітко прописана схема проходження періодичних медичних оглядів. Але обов’язковими медичні огляди вважаються для 4-го та 9-го класів. Медогляди дітей решти класів проводяться вже не комісійно, а самостійно сімейним лікарем або лікарем-педіатром за тією ж формою № 086-1/о. При необхідності лікар дитину скеровує на консультацію до вузького спеціаліста. Для зручності, щоб не було черг, з березня по травень створюються графіки оглядів учнів для кожної школи.

Карта профілактичних щеплень

Якщо дитина вакцинована вчасно згідно з Календарем щеплень, то в школу вона йде з усіма необхідними щепленнями. Отже,з 7 до 14 років школярам не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію.Відповідно дані у «Карті профілактичних щеплень» не оновлюються, і довідки не потрібно.Але на даний момент діти вакцинуються з порушенням Календаря, тому якщо у вказаний період проводяться пропущені щеплення, довідка все ж таки буде потрібна. Медсестри в навчальних закладах на даний час не займаються питаннями вакцинації у школі, це входить до компетенції лікаря-педіатра або сімейного лікаря. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини. При необхідності вакцинації дитини, яка навчається в школі, лікар заповнює відповідну форму та залишає її собі. Тобто в школу надається копія форми № 063/о.