Вітаємо на порталі комунального закладу "Харківський ліцей №13 Харківської міської ради"
Комунальний заклад «Харківський ліцей № 13 Харківської міської ради» (далі– Заклад освіти) є правонаступником КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ № 13 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» та перейменований відповідно до рішення 14 позачергової сесії Харківської міської ради 8 скликання від 25.01.2023 №335/23 «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування закладів загальної середньої освіти».
По вул. Благовіщенській, 36 функціонує комунальний заклад «Харківський ліцей №13 Харківської міської ради».
Заклад вперше відчинив свої двері у вересні 1936 року для 1744 учнів, які навчалися в три зміни. Під час окупації Харкова в приміщенні був розташований шпиталь для військовополонених, фактично це був концтабір. Після звільнення Харкова в серпні 1943 року заняття відновилися. Планом будівництва не передбачались спортивний зал та їдальня. У 1980-1982 роках здійснена прибудова до школи, де розмістився спортивний зал площею 500 м.кв, їдальня (кухня та обідній зал) на 120 місць, класні кімнати та бібліотека. До 1956 року в школі було встановлено роздільне навчання, вона була чоловічою, а з 1956 року в закладі здобували знання і хлопці, і дівчата. 1966-1975 роки заклад мав статус «Трудова політехнічна школа з виробничим навчанням». Постановою Ради Міністрів УРСР від 24 січня 1966 року № 104 школі було присвоєно ім ’я генерала Щелаковського Олексія Варфоломійовича.
1986-2001 роки – загальноосвітня середня школа № 13.
2002-2005 роки – навчально-виховний комплекс № 13.
З березня 2005 року – комунальний заклад «Харківська гімназія № 13 Харківської міської ради Харківської області».
З лютого 2023 року - комунальний заклад "Хрківський ліцей №13 Харківської міської ради"
З вересня 2012 року гімназію очолює Нев’ядомська Тетяна Володимирівна.
В нашому закладі викладають творчі, креативні педагоги, які є переможцями Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», а також професійних конкурсів. Завдяки їм, учні Холодногірського району посідають призові місця не лише в інтелектуальних, естетичних і спортивних конкурсах, турнірах, олімпіадах, а й стають чемпіонами України, Європи та Світу.
Серед видатних випускників закладу є доктори фізико-математичних наук, заслужені діячі мистецтва, народні артисти, композитори, автори посібників та книжок, академіки, відомі лікарі, вчителі, а також керівники великих підприємств і закладів рідного міста.
Харківський ліцей № 13 сьогодні – це 32 класів, в яких навчаються 829 учнів. Мова навчання – українська. Для здобувачів освіти функціонують 43 навчальних кабінети, оновлений кабінет інформатики, 2 спортивні зали, бібліотека, актова зала, конференц - зала, методичний кабінет, кабінет виховної роботи, кабінет соціально - психологічної служби, медичний кабінет, музей історії школи.
Усі учні знають історію школи, продовжують закладені попередніми поколіннями традиції, створюють свої і не забувають гасло ліцеїста: ЖИВИ ДЛЯ НАВЧАННЯ – ВЧИСЬ ДЛЯ ЖИТТЯ.
Заклад освіти забезпечує здобуття освіти на таких рівнях:
початкова освіта (1–4 класи) (початкова школа) – перший рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем/ученицею вимог дорезультатів навчання, визначених державним стандартом початкової освіти, здобувається протягом чотирьох років;
базова середня освіта (5–9 класи) (гімназія) – другий рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем/ученицею вимог дорезультатів навчання, визначених державним стандартом базової середньої освіти, здобувається протягом п’яти років (з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів філологічного, суспільно-гуманітарного та природничо-математичного циклів);
профільна середня освіта (10–12 класи) (ліцей) – третій рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем/ученицею вимог дорезультатів навчання, визначених державним стандартом профільної середньої освіти.
Якісний склад педагогічних працівників закладу:
Усього педагогів - 63, із них:
учителі -методисти – 8;
старші вчителі – 11,
спеціалісти вищої категорії – 31,
спеціалісти І категорії – 16,
спеціалісти ІІ категорії – 9,
спеціаліст – 7
Проблема, над якою працює педагогічний колектив закладу в 2024/2025 навчальному році:
«Формування компетентної особистості шляхом створення інноваційно-освітнього простору в контексті вимог сучасної освіти»