За даними МОЗ України, у червні 2017 року на кір захворіли 473 людини, що майже подвоїло число захворілих з початку року до 962. Найбільше людей заразилися кором у Івано-Франківській та Одеській областях. Спахали захворювання у червні також реєструвалися у Тернопільській та Чернівецькій областях. Загалом за останні півроку в Україні сталося 15 спалахів кору, що вразили половину областей та місто Київ. Більше 70% захворілих з початку року – 697– діти та підлітки.

В Івано-Франківській області у червні захворіли 253 людини у, 167 – в Одеській області, у Тернопільській – 48 та Чернівецькій – 5.

Загалом за шість місяців 2017, на Івано-Франківщині зареєстровано 520 випадків кору, 344 випадки в Одеській області, 48 у Тернопільській, 11 у Дніпропетровській, 9 у Вінницькій, 8 у Чернівецькій та поодинокі випадки у Донецькій, Закарпатській, Кіровоградській, Львівській, Хмельницькій, Черкаській областях та в місті Києві.

Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Вона проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.

За даними МОЗ, значна частина захворілих у 2017 році не мали усіх необхідних доз щеплення або не були щеплені проти кору взагалі. Тоді як специфічного лікування проти кору не існує, найдієвішою профілактикою захворювання є вакцинація. Наразі в Україні доступна комбінована вакцина PRIORIX проти кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва GSK, яку на замовлення МОЗ закупив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за кошти бюджету. Вакцина наявна в медичних закладах по всій країні, і з огляду на збільшення випадків кору, закликаємо батьків вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.

Оскільки епідеміологічна ситуація в Україні неблагополучна, відповідно до ст.15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" , ваша дитина може бути відсторонена від відвідування організованого колективу, якще немає вакцинації КПК, без усілях причин.

Навіщо потрібна вакцинація?

Кір, паротит, краснуха - це досить серйозні захворювання.

Кір- Вірус кору викликає висипання, кашель, нежить, запалення очей, підвищення температури.В результаті захворювання можуть виникнути інфекційні захворювання очей, пневмонія, припадки (судороги і випинання очей), пошкодження головного мозку і навіть смерть.

Вірус паротиту викликає температуру, головний біль і збільшення лімфатичних вузлів. · Внаслідок захворювання паротитом можуть виникнути такі ускладнення: глухота, менінгіт (інфекційне захворювання оболонок головного та спинного мозку), хворобливе збільшенняяєчок або яєчників і в рідкісних випадках смерть.

Вірус краснухи викликає висипання, помірне підвищення температури і артрит (у більшості випадків у жінок). · Якщо жінка захворює краснухою під час вагітності, захворювання можестати причиною формування у дитини серйозних вроджених патологій. За бажанням жінка може зробити аборт. Ви або Ваша дитина можете захворіти на краснуху, контактуючи з хворими людьми. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Вакцинапроти кору, паротиту, краснухи (КПК) може запобігти виникненню даних захворювань.

Більшість дітей, які проходять імунізацію КПК-вакциною не хворіють на кір, паротит, краснуху. З припиненням вакцинації рівень захворюваності значно зростеособливо серед дітей.

КОЛИ І КУДИ РОБЛЯТЬ ЩЕПЛЕННЯ КПК?

Згідно з календарем щеплень, вакцинацію від кору, краснухи та паротиту проводять двічі. Перший раз щеплення робиться у віці 1 року, вдруге, за умови, що дитина захворювання за це період часу зазнавав – в 6 років.

В окремих випадках, наприклад, якщо батькам необхідно разом з дитиною вирушити за кордон, щеплення КПК може бути зроблена малюкові у віці від 6 до 12 місяців. Однак вона не впливає на календар щеплень, і в рік КПК будуть робити, як в перший раз.

Ін'єкцію з вакциною КПК вводять підшкірно. Робиться вона або в дельтовидную область плеча малюка, або під лопатку.