Ви знаходитесь тут:
- Головна
- Новини
- Віртуальна виставка «ЗСУ: історії героїв»
Віртуальна виставка «ЗСУ: історії героїв»
2024-12-06
6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил— свято, яке від часу його заснування завжди зустрічали з гордістю та пошаною.
Особливого значення День Збройних Сил України набув від 2014року, після початку збройної російської агресії проти українського народу та держави. Тоді воїни Збройних Сил України з честю виконали своє призначення, зупинивши підступного ворога на сході країни.
На виставці представлені видання про справжню мужність, героїзм і відвагу військовослужбовців, завдяки незламному духу яких Україна досі лишається суверенною незалежною державою.
Розуменко В.О. Нескорені. Інтерв’ю із Героями АТО. Книга перша. – К.: Просвіта,2016.-368с.
Кожна епоха має своє покликання та своїх героїв. Маємо їх і ми, українці. Про Героїв-сучасників неоголошеної війни з російським агресором та його посіпаками розповідається у цій книжці, яка складається з інтерв'ю журналістки Валентини Розуменко із тими українськими чоловіками та юнаками, які пройшли крізь пекло Іловайська, Дебальцевого, Донецького аеропорту та інших «гарячих» точок.
Розповіді Героїв — це реальні історії патріотів, високі зразки мужності, сили духу, самопожертви та героїзму усіх тих, хто віддав своє здоров'я за свободу й незалежність нашої країни. Зазнавши важких поранень, утративши ноги, руки, вони не піддалися вироку долі, а доклали надлюдських зусиль, щоб повернутися до повноцінного життя...
Розуменко В.О. Нескорені. Інтерв’ю із Героями АТО. Книга друга. – К.: Зелений пес,2019.-648с.
Друга книжка "Нескорені" продовжує серію документальних свідчень про жорстокі реалії і трагічні наслідки російської агресії, що спричинила кровопролитну війну, приклади жертовності і героїзму захисників України. Тож це долі воїнів ЗСУ і добровольців, волонтерів і медиків, батьків, що чекали звісток з фронту, і дружин важкопоранених бійців, котрі стали для них справжніми берегинями.
Відтворюючи реальні факти і події війни очима учасників бойових дій і очевидців - саме тих людей, які стали прикладом для наслідування, взірцями мужності, стійкості, сили духу, самопожертви та героїзму, - це видання допоможе зберегти те, що усім нам необхідно знати і ніколи не забувати.
Харченко Г. Щоденник артилериста. –Х.: Фоліо, 2019.- 284с.
Геннадій Харченко — історик, перекладач і економіст за освітою, мешканець Запоріжжя. Навесні 2014 року Геннадій добровільно прийшов до військкомату, а влітку став командиром гармати у третій гаубичній батареї 55-ї окремої артилерійської бригади. Найважливіші події періоду активної участі артбригади в АТО відтворені в книзі.
У створенні книги авторові допомогали бійці 55-ї окремої артилерійської бригади і волонтери фонду «Сестри Перемоги». Книга оповідає про людей, котрі вирішили взяти в руки зброю, щоб відстояти свою честь і своє право жити вільно на своїй землі. А також про тих, хто брав найактивнішу участь і надавав допомогу в становленні і розвитку підрозділів Запорізької бригади.
Родін І. Батальон «Донбас». Записки добровольця.- Х.: Фоліо, 2020. – 188с.
Ігор Родін — воєнний історик і публіцист із Києва. Вивчав період Першої світової та Громадянської воєн, захоплювався російськими полководцями, ідеями Білого руху. Але 2014 року, у віці 53-х років, пішов захищати Україну від «русского мира».
На фронт ішов добровольцем у складі батальйону «Донбас». При виході з Іловайська потрапив у полон до російських військових. Був звільнений під час обміну полоненими. До війни на Донбасі Ігор Родін написав дві книги і сорок вісім статей з російської воєнної історії. Тепер пише історію своєї країни. Першим результатом є ця книга.
Добробати: історія подвигу батальйонів, що врятували країну. – Х.: Фоліо,2018.-325с.
Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробатів - і де його витоки? Якою була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? І що чекає на добробати у майбутньому? На ці питання вирішила відповісти група експертів і журналістів.
Проект "Добробати" - це хроніка історії руху і водночас роздуми над його природою. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан - усе це безпосередньо з уст учасників подій,політиків, військових, громадських діячів та волонтерів.
Патрік. Герої сучасності. Твори. – Вінниця, 2021. – 184с.
Хто він - герой нашої з вами сучасності? Вік, стать, освіта... решта анкетних даних наче і не особливо цікаві.
Хочеться почути щось про нього самого, побачити світ його очима, щоб зрозуміти, а чим же він відрізняється від загалу... від не героїв.
Патрік Адаменко пішов на війну, щоб познайомитися з героями, а в результаті став одним з них: звичайних, непомітних у мирному місті й незамінних на лінії вогню.
Так з'явилася ця книжка. Про війну, про людей війни. Написана для них, для нас із вами.
Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.