Про обов'язковий медогляд школярів

2020-08-13

/Files/images/1_2019-2020_nr/МО.jpg

Про обов'язковий медогляд школярів

Щороку всі школярі мають проходити медичний огляд (згідно з сумісним наказом МОЗ та МОН України від 16.08.2010 р.). Це стосується як першокласників, які вперше йдуть до школи, так і інших школярів. Без довідки форми 086/о дитину не зарахують до школи.

МОЗ України надало роз’яснення щодо проходження медогляду під час дії карантину з метою запобігання поширенню COVID-19. Не зважаючи на дію карантинних обмежень і рекомендації МОЗ не відвідувати заклади охорони здоров'я без нагальної потреби, станом на сьогодні вимогу про обов’язковий медогляд школярів не скасували, строки і обсяг медогляду не змінили.

Умови проходження медогляду школярами в 2020 році:

• Медичний профілактичний огляд дитини проводиться в присутності батьків або інших законних представників у медичному закладі.

• Медогляд проводиться за записом до сімейного лікаря, з яким підписана декларація про надання первинної медичної допомоги. У разі тимчасової відсутності сімейного лікаря – з будь-яким лікарем медичного закладу.

• Після проходження щорічного профілактичного огляду учень отримує довідку форми 086/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

• Учням, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення згідно українського календаря щеплень (затвердженого наказами МОЗ № 595 д 16.09.2011, № 551від 11.08.2014, № 947 від 18.05.2018), може бути відмовлено у видачі довідки форми 086/о.

• Необхідні щеплення учні загальноосвітніх шкіл можуть отримати в медичному закладі за місцем спостереження дитини протягом календарного року.