Харківська гімназія №13 Харківської міської ради Харківської області

Школу засновано 1936 року. Перший директор школи Микола Юхимович Бровін викладав російську мову та літературу в Харківському університеті,
У 1938 році школу очолив учитель хімії Олександр Іванович Олексєєнко. З ним пов’язано багато шкільних традицій, створення колективу висококваліфікованих викладачів, відданих справі виховання молоді. При Олександрі Івановичу школа ввійшла до числа кращих у місті. Після випускного балу у 1941 році, провівши на фронт своїх колег і випускників, Олександр Іванович теж став до лав захисників Вітчизни.

З перших днів Другої Світової війни у будинку школи був розташований евакопункт, а після окупації міста фашистами в школі був розміщений шпиталь для німецьких солдат і офіцерів, з 1942 року - філіал холодногірського концтабору для хворих радянських військовополонених . Тут працювали групи лікарів-патріотів, які на чолі з В.Никитинською-Труфановою змогли врятувати життя багатьом пораненим, видаючи їх за інфекційних хворих, або як померлих, виносячи їх на вулицю. Про цей період історії нашої 13-ої школи розповідається на сторінках книги Я. Донського і А. Шаповала „Бійці у білих халатах”.

Школа відновила роботу як навчальний заклад восени 1943.
У перші післявоєнні роки директором школи був Дитюк Юхим Юхимович.
У 1952 р. до школи повернувся директором Олександр Іванович Олексєєнко. У школах на той час було встановлено роздільне навчання, 13-а школа стала – чоловічою, і через короткий час – однїєю з кращих у місті

Викладачами до школи прийшли колишні фронтовики – люди з активною життєвою позицією, які не тільки словами, а й особистим прикладом виховували своїх учнів. На одному з музейних стендів є фото наших вчителів з фронтовими нагородами:

- Слуцкіна Олена Петрівна - вчитель російської мови та літератури

- Бжезинський Микита Миколайовича - вчитель фізики

- Єрманок Майя Львівна - вчитель історії

- Ксенія Іванівна Тащилова - учитель математики.

- Грінберг Михайло Володимирович - учитель російської мови та літератури;

- Сендецька Анастасія Василівна - вчитель російської мови та літератури;

- Мельнікова Ганна Мефодіївна - вчитель початкових класів

З 1968 року по 1984 рік школу очолювала Ольга Максимівна Касьянова. Під її керівництвом школа була добудована – з‘явилися: новий спортивний зал, бібліотека, методичний кабінет, приміщення для навчання молодших школярів, їдальня більш ніж на 100 місць.

У 70-90-ті роки повернулися у рідну школу викладачами 18-ть її випускників: заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель математики Борщова Валентина Євгенівна, вчителі початкових класів Сальнікова Світлана Михайлівна та Ліпська Валентина Миколаївна, вчитель музики Дорогань Людмила Олександрівна, учителі російської мови та літератури Куприкова Любов Олександрівна, Чорна Ольга Володимирівна, Буслова Олена Олегівна, вчитель історії - Кальнооченко Ірина Миколаївна, учитель математики Самаріна Марія Андріївна, викладач трудового навчання - Сотниченко Володимир Вікторович та інші. З 1984 р. по 1999 р. школу очолювала Степаненко Валентина Павлівна, яка працювала тривалий час у школі заступником директора з виховної роботи, викладала російську мову та літературу.

Директором гімназії №13 з 1999 по 2012 рік була Бардась Валентина Ісламівна – вчитель вищої категорії, вчитель- методист, відмінник освіти України, викладач англійської мови.

/Files/images/vi.jpg

/Files/images/Школяда/DSCN3309.JPG

___________________________________________________________

З 2012 року очолює навчальний заклад Нев’ядомська Тетяна Володимирівна, спеціаліст вищої категорії, магістр.

/Files/images/директор2.jpg